Story 05-Mushroom-Mantar

Story 05-Mushroom-Mantar

Evin annesi harika bir mantar yemeği yapmıştı. Akşam yemeğinin vakti geldiğinde bütün aile üyeleri sofra başında iştahla yemeği bekliyordu.

Çorbalar hızlı hızlı içildi ve boşalan tabaklar mantar yemeği ile dolduruldu. Yemek gerçekten de çok güzel olmuştu. Herkes yiyebildiği kadar yedi mantar yemeğinden. Artık kimsenin tek bir lokma bile yiyecek hali kalmamıştı.

Evin annesi tencerenin dibinde kalan yemeği mutfak penceresinden evin köpeğine verdi. Köpek mantar yemeğinden bir iki lokma almıştı ki birden yere yıkıldı ve inlemeye başladı.

Köpeğin bu halini gören anne korkudan bir çığlık atarak yemek odasına gitti ve “Eyvah! Galiba mantar zehirli! Köpeğe verdim. Hayvanın yemesiyle can çekişmeye başlaması bir oldu. Birazdan sıra bize gelir.” diye bağırdı.

Annenin bu felaket haberi karşısında ev halkı çok korktu. Bütün aile arabaya binip en yakın hastaneye gitti. Doktor mantar hikayesini dinleyince “Hepinizin midesini yıkayacağız.” dedi. Ölmekten korktukları için kimse buna itiraz etmedi.

Çoluk çocuk sırayla mideler yıkandı. Midesi yıkanan aile üyeleri biraz dinlendikten sonra evlerine geri döndüler. Ancak evlerine vardıklarında gördükleri manzara karşısında gözlerine inanamadılar.

Çünkü mantardan zehirlenip öldü dedikleri köpek yanında beş minik yavrusu ile yerde yatıyor ve bir iki saat önce doğan yavrularını emzirmeye çalışıyordu.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *