Welcome to LEARN TURKISH WITH TURKISH COFFEE.

Merhaba! bu sitede Türkçe öğrenmek için çok ilgi çekici içerikler bulacaksın. Tek istediğim şey sana yardım etmek ve asıl ihtiyacın olan şeyleri öğretmek, ne eksik ne fazla.

In this website you are going to find interesting content to learn Turkish. All I want is to help you and teach you the things that you really need, nothing less nothing more.

turkish podcast

Benim için dil öğrenirken en önemli beceri DİNLEME. Bu Intermediate Podcast’ı da o yüzden oluşturdum. Bu Podcastla dinleme becerilerini geliştirebilir ve zamanla orta seviye olmaktan kurtulabilirsin!

For me the most important skill while learning a language is LISTENING. That’s why I created a podcast for Intermediate learners. With this Podcast series you can improve your listening skills, and with time you can break the intermediate plateau.

CHECK MY PODCAST NOW!

And if you are a begginer, don!t worry! I share interesting content on instagram to teach you the most used words.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

learn turkish with turkish coffee

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Ellerini yıkadın, değil mi?👏🏼💦 You washed your hands,didn’t you? 👏🏼💦 👏🏼💦 انت غسلت يديك، اليس كذلك؟ (+)Evet yıkadım. (-)Hayır yıkamadım. Follow: @turkishwithturkishcoffee #learnturkish #turkish #turkishlanguage #turk #turkey #turkey🇹🇷 #tr #learnenglish #learnturkishwords #learnturkishonline #اللغة_العربية #اللغة_التركية #تركيا #تعلم_اللغة_التركية #تركيا🇹🇷 #اسطنبول #turkishcoffee #love #languages #arabiclanguage #turkishwithturkishcoffee #turkishseries #turkishsong #learnenglish #languagelearning #polyglots #languageschool #translation #turkishtranslation #arabic #learnarabic

تعلم التركي Learn TURKISH (@turkishwithturkishcoffee)’in paylaştığı bir gönderi ()